DORADZTWO KYNOLOGICZNE

ZANIM KUPISZ PSA, ZANIM ZACZNIESZ MYSLEC O JEGO WYGLĄDZIE CZY CHARAKTERZE odpowiedz sobie na kilka prostych pytań
1. Czy zezłościsz się, jak twoje meble zyskają rysy, odarcia i dziury w tapicerce?
2. Czy ciężko zniesiesz porysowany samochód, albo sprzątanie na wpół przetrawionego posiłku- pies może mieć chorobę lokomocyjną…
3. Czy ważniejsza jest dla ciebie kosztowna roślina w ogrodzie, którą piesek wygryzie z korzeniami?
4. Jak zareagujesz na dołki w całym ogródku?
5. Czy bardzo cię rozdrażni szczekanie na wszystko co psu nie pasuje, lub gdy się cieszy?
6. Czy zniesiesz okres wychowania szczenięcia, kiedy trzeba być konsekwentnym, delikatnym i zajmować się psem przez większość wolnego czasu po pracy czy szkole?
7. Czy zdajesz sobie sprawę ,ze niektóre psy wyją, piszczą i trzeba to znosić lub zdobyć się na wysiłek modyfikacji zachowania psa co może trwać kilka miesięcy?
8. Czy znajdziesz dla niego miejsce w domu, żeby nie był przepędzany z kąta w kąt - niekoniecznie najlepszą kanapę?
9. Czy lubisz dużo chodzić?
10. Czy widok sierści na fotelu, ubraniu, obrusie itd., wywołuje u ciebie irytację?
11. Czy żal ci pogryzionych pantofli i butów?
12. Czy znajdziesz czas i pieniądze na profesjonalne szkolenie lub treningi psich sportów?

Jeżeli kochasz psy i pozytywnie odpowiesz na powyższe pytania, a żywe stworzenie jest dla ciebie ważniejsze niż rzeczy to możesz mieć psa bez względu na wielkość mieszkania, czasu spędzanego w pracy lub w szkole. Twój pies dołączy do grona szczęśliwych istot na tym świecie.

NAJWAŻNIEJSZĄ POTRZEBĄ PSA JEST MIŁOŚĆ JEGO PANA I AKCEPTACJA CAŁEJ RODZINY.

Bez tego pies nikogo nie uszczęśliwi i nie spełni naszych oczekiwań tylko stanie się zmorą codzienności.

Światowa kynologia wyróżnia ponad 500 różnych ras psów, które usystematyzowano w 10 odrębnych grupach . Psy różnią się nie tylko pod względem wyglądu, ale także w zależności od przeznaczenia danej rasy i jej użyteczności dla człowieka. W obrębie rasy psy różnią się indywidualnymi cechami charakteru . Osoba, która pragnie nabyć wymarzonego psiaka stoi przed niezwykle trudną decyzją, której konsekwencje będzie ponosić przez kolejnych 10-15 lat. Większość osób szuka informacji o rasach, szuka dobrych hodowli, ale nie zawsze intencje, marzenia i wizje odnośnie ukochanego psiaka pasują do stylu życia, który prowadzimy. Często informacje książkowe, z forum internetowego nie są wiarygodne i pełne. Hodowcy zazwyczaj zachwalają własne psy, idealizują rasę, którą się zajmują i są jej miłośnikami. Idealny pies kolegi niekoniecznie byłby najlepszym psem dla mnie i mojej rodziny. Obecnie pojawiło się w Polsce wiele nieznanych wcześniej ras, które są rzadkie, niespotykane a być może idealne akurat dla nas! W obliczu takich dylematów pomoc fachowca, osoby obiektywnej, o dużym doświadczeniu i wiedzy kynologicznej a równocześnie nie zainteresowanej sprzedażą własnych szczeniąt może być najlepszym rozwiązaniem. Wszechstronną pomoc w wyborze rasy oraz konkretnego szczenięcia z miotu, porady wychowawcze w pierwszym okresie posiadania pupila oferuje nasze CENTRUM SZKOLENIA PSÓW „CANIS”.

Staramy się, aby na podstawie rzetelnych informacji, zaproponować wybór odpowiedniej rasy psa, przedstawiamy „blaski i cienie” psów będących w kręgu zainteresowania naszego klienta. Jasno określamy wymogi „wybrańca” i konsekwencje niezaspokojenia potrzeb psa danej rasy. Pomagamy wychować szczenię. Zapewniamy odpowiednie szkolenie uzależnione od charakterystyki konkretnej rasy, o ile właściciel psa chce go szkolić. Jednakże nasza praca ma charakter doradczy, nie narzucamy typów i wyborów, nie preferujemy ani nie zniechęcamy do jakiejkolwiek rasy czy nierasy. Wręcz oferujemy pomoc w wyborze psów adoptowanych ze schronisk dla zwierząt. Dla nas każdy pies może być idealnym przyjacielem człowieka pod warunkiem, ze styl życia, potrzeby obu stron będą takie same. "CANIS" szczyci się gronem stałych, zadowolonych klientów tak dwu-, jak i czworonożnych. Dlatego zachęcamy przyszłych właścicieli psów, aby rozważając wybór tego czy innego psa skorzystali z naszej pomocy.

ZAPRASZAMY